Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Παναρκαδικός -ΑΕ΅Ερμιονίδας 0 -2

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, αφού η Ένωση Ερμιονίδας διαθέτει ένα ισχυρό σύνολο και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφυγε με τους 3 βαθμούς από την Τρίπολη.
Μόλις στο 8ο λεπτό ο Συμελίδης άνοιξε το σκορ με πλασέ ενώ στο 62' η Ερμιονίδα σφράγισε τη νίκη της με το γκολ από πέναλτι του Στάικου.

Οι φάσεις του αγώνα
8' ΓΚΟΛ!!! 0-1 - ο Συμελίδης ευνοήθηκε από τις κόντρες, μπήκε στην περιοχή και νίκησε τον Ανδριόλα.
26' ευκαιρία Παναρκαδικός - γύρισμα του Μουστόγιαννη, ο Σκούφαλης σούταρε η μπάλα βρήκε στα σώματα των αμυντικών και απομακρύνθηκε
27' ευκαιρία Ερμιονίδας - αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Στάικος σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και πηγαίνει στον Βλαχόπουλο που πλασάρει μόνος του απέναντι από τον Ανδριόλα ο οποίος αποκρούει σωτήρια.
36' κεφαλιά Δήμας έπειτα από κόρνερ, ο Ανδριόλας αποκρούει
45' κόρνερ Καδάς, κεφαλιά Χατζόπουλος άουτ
57' δυνατό σουτ του Σκάρου ελάχιστα άουτ
59' Πέναλτι για Ερμιονίδα - μαρκάρισμα Χατζόπουλου στον Κανελλόπουλο
62' ΓΚΟΛ!!! 0-2 - ο Στάικος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι
66' ο Μουστόγιαννης γυρίζει, σουτ του Γαλάνη κόντραρε
67' ο Μπούρας τετ-α-τετ, ο Ανδριόλας έσωσε
78' ο Μέλλος πάσα στον Καδά που σουτάρει άουτ

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Παναρκαδικός (Βαγγέλης Γούτης): Ανδριόλας, Γ. Κυριακόπουλος, Μπούτας, Χατζόπουλος, Δ. Κυριακόπουλος, Παπαζούδης, Μουστόγιαννης, Σκάρος, Γαλάνης, Καδάς, Σκούφαλης.
Πάγκος: Δήμος, Ντινιωτάκης, Μπινιχάκης, Λυράκης, Μέλλος, Σαλαπάτας, Νάνος

ΑΕ Ερμιονίδας (Δημ. Σπανός): Πονηρός, Παπανικολάου, Σαμαράς, Τσώνης, Κολόκας, Κιοσές, Στάικος, Συμελίδης, Κανελλόπουλος, Δήμας, Βλαχόπουλος.
Πάγκος: Τζιέρης, Μπούρας, Θωμάς, Γκιόκας, Λαζάρου, Κέλι, Μουκίδης.

Διαιτητής :  κ. Παν. Γαβρίλης
Α΄ Βοηθός :  κ. Χρ. Βασιλάκη
Β΄ Βοηθός : κ. Σπ. Μπατζιόπουλο
Παρατηρητής :  κ. Γεωργ. Δογαντζής